Výhody rozhodnutia výberu podkrovných okien ROTO

Zakladateľom spoločnosti ROTO bol William Frank v Stuttgarte v roku 1935. Je pôvodcom myšlienky, ktorá sa stala štandardom pre všetky moderné okná. Okná ROTO boli prvými oknami umožňujúce nielen ich otváranie, ale aj sklápanie. Značka ROTO znamená, že krajinou pôvodu okna je Nemecko a v procese výroby boli použité len tie najlepšie materiály.

Strešné okná ROTO sú vyrobené zo špeciálneho 3 a 4-komorového plastového profilu, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť v porovnaní s drevenými oknami a odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Pre zaistenie maximálneho pohodlia v interiéroch miestností, v ktorých je okno nainštalované, je profil zateplený tepelnou izoláciou z polypropylénového bloku WD. Strešné okná Roto sú ideálne pre miestnosti so zvýšenou úrovňou vlhkosti napr.: kuchyne alebo kúpeľne a prispievajú k zamedzeniu vzniku zdraviu nebezpečných plesní.

V súčasnej dobe strešné okná ROTO sú zastúpené modelmi 43. série vybavenými centrálnym mechanizmom otáčania, umiestnený v strede okna. Tieto strešné okná ROTO vyhovujú najnáročnejším kritériam a požiadavkám. Vďaka 3-komorovému profilu majú vysoké tepelno-izolačné vlastnosti, sú hermetické, môžu byť inštalované na ťažko dostupných miestach a zabezpečujú dodatočné osvetlenie miestnosti.

Strešné okná 73. modelovej série na zabránenie náhodnému zatvoreniu sú vybavené špeciálnymi plynovými amortizátormi. Komfortná rukoväť umožňuje umiestniť okná v ľubovoľnom mieste strechy.

U strešných okien 84. modelovej série sú dve osi otáčania okenného krídla. Tieto strešné okná poskytujú maximálny komfort v miestnosti, nakoľko krídlo sa neotvára do miestnosti a nedostáva sa za okenný otvor a v sklopenej polohe poskytuje maximálny priestor. Funkčnosť a jednoduchosť okna dopĺňa centrálnym zámkom, ktorý blokuje krídlo v 4 bodoch. Podľa požiadavky zákazníka tieto strešné okná ROTO môžu byť dodané aj v nízkoemisnom prevedení, čo sa prejaví vo výraznej úspore nákladov na kurenie v podkroví.

Strešné okná ROTO sa vyznačujú vysokou kvalitou a cenovou dostupnosťou. Ďalšou výhodou nízkoenergetických okien je špeciálna vrstva na vonkajšej strane skla, ktorá zadržiava odchádzajúce teplo z miestnosti, ktoré v tomto prípade zohrieva sklo, a to následne obmedzuje kondenzáciu vodnej pary na skle.

Login Form