Všetko, čo by ste chceli vedieť o dverách

Mohlo by sa zdať, že nie je jednoduchšia problematika, o ktorej možno hovoriť a písať, než sú dvere. Krídla, závesy, rukoväť a zámok … Veď čo by na tom mohlo byť zložité? Ale keď dôjde na inštaláciu dverí vo vlastnom dome, byte alebo v kancelárii, potom sa ukáže, že veci až tak jednoduché nie sú.

Hneď na úvod treba podotknúť, že existuje mnoho typov dverí a vyznať sa v nich je pre laika – neprofesionála neľahká úloha. Aké sú, teda, druhy dverí,  ktoré môžu byť predmetom vášho aktuálneho či perspektívneho záujmu:

  • vchodové dvere
  • interiérové dvere,
  • dvere do budov,
  • dvere do administratívnych priestorov, firiem, bytov, kancelárií,
  • bezpečnostné dvere,
  • špeciálne dvere – automatické, protipožiarne, hermetické (napr. laboratórne, resp. vo vysoko čistotom prostredí výroby, v operačných sálach nemocníc) a pod. A daždý typ dverí má svoje vlastné špecifiká a funkcie.

Dvere sa vyrábajú z rôznych materiálov a líšia sa v dizajne. Je veľmi dôležité, aby ste urobili správnu voľbu pri ich výbere tak, aby bola zaistená ochrana miestností a súčasne nedošlo k ujme ich architektonických a estetických vlastností.

Súčasný trh ponúka nesmierne široký výber dverí a orientovať sa v tomto mori informácií je nad sily bežného človeka. Domáci a zahraniční výrobcovia dverí vedú medzi sebou konkurenčný boj o zákazníka a mimoriadne aktívne propagujú svoju produkciu vyzdvihujúc jej pozitíva. Aj v tomto smere je treba byť reálnym a uvedomovať si, že aj najdokonalejšie výrobky majú svoje nedostatky. Z pohľadu zákazníka je však najdôležitejšie, aby mal objektívne informácie.

Potom vyvstáva otázka: ako sa k týmto objektívnym informáciam dostať? Veľmi cenným pomocníkom je internet. Okrem web stránok, ktoré sú spravované výrobcami a predajcami dverí, existujú nezávislé webovské stránky ako náš portál http://najstavba.sk , ktorý ponúka spoľahlivé a objektívne informácie súvisiace s otázkami kúpy, montáže a servisu dverí.

Vchodové a interiérové ​​dvere pre Váš domov

Dvere domu plnia nesmierne dôležitú funkcie. Na vonkajšie vchodové dvere sú nainštalované bezpečnostné zámky, ktoré majú zabrániť násilnému vniknutiu do domu / bytu a krádeži majetku. Naopak, interiérové dvere sú vybarané v súlade s interiérom a plnia estetickú funkciu. Pred kúpou dverí je účelné vykonať prieskum trhu, v opačnom prípade riskujete, že sa dopustíte zbytočných chýb. Nie je žiadnym tajomstvom, že výber vhodných dverí je veľmi náročný, nakoľko na jednej strane trhová ponuka obsahuje širokú paletu rôznych vchodových dverí, a na druhej strane je riziko dôvery nesprávnemu dodávateľovi, ktoré Vám ponúkne dvere nízkej kvality. V záujme správneho výberu interiérových ​​dverí je racionálne kontaktovať spoľahlivého predajcu, ideálne priamo ich výrobcu a poradiť sa s odborníkmi. V súčasnej dobe môže kupujúci kúpiť ako lacné, tak aj luxusné dvere. Rozdiel v cene medzi najvýraznejšími reprezentatmi  vo svojej kategórii môže predstavovať až dvojnásobok.

Všetky nadštandardné dvere sú drahé, ale objektívne treba povedať, že sú hodné svojej ceny vďaka jedinečným dekoratívnym vlastnostiam a vysokej poľahlivosti. Štýlové a elegantné luxusné vstupné dvere sú vyrábané z prírodného masívu povrchovej úprave dub, mahagón, wenge, borovica, jaseň a ďalšie cenné druhy drevín.

Má alebo nemá zmysel kupovať luxusné vchodové dvere? Toto je individuálne rozhodnutie každého kupujúceho odrážajúce jeho finančné možnosti a požadované funkcie. Za zmienku, hádám, stojí pripomenúť iba to, že výrobky exkluzívnej triedy sú vrcholom úspechu v ktoromkoľvek výrobnom odbore.

Pokiaľ vchodové dvere majú chrániť dom pred útokmi zlodejov, potom poslaním interiérových ​​dverí oddeľovať funkčné priestory v budove, sú prostriedkom izolácie a zároveň dekoratívneho zkrášlenia. Kvalitné interiérové dvere sú vyrobené z najlepších materiálov a vyznačujú sa vysokou pevnosťou, tepelno a zvukovo izolačnými vlastnosťami. V súčasnosti sú bežne dostupné tak typové dvere, ako aj dvere s unikátnym dizajnom vyrobené individuálne pre každého klienta.

Login Form