Vchodové dvere môjho domu: aké by mali byť?

Dnešné moderné vchodové dvere to nie je len ochrana a bezpečnosť bývania, ale aj významný prvok interiérového dizajnu vďaka moderným technológiám povrchových úprav a dekorácie dverí.

Trhovú ponuku, z ktorej si zákazníci môžu vybrať oceľové vchodové dvere, tvoria tri kategórie:

Dvere základnej kategórie predstavujú najlacnejší spôsob ochrany obydlia a nevyznačujú sa dostatočnou tepelnou a zvukovou izoláciou. Rovnako aj, čo sa týka spoľahlivosti dverí tejto triedy (to platí ako o použitom kovovom materiále, v rovnakej miere aj pre príslušenstvo) dokážeme si predstaviť aj lepšie parametre. Vzhľadom na uvedené, ale ako dočasná alternatíva je to plne vyhovujúce riešenie.

Dvere strednej cenovej kategórie majú vyššiu mieru bezpečnosti, sú vybavené spoľahlivejšími bezpečnostnými zámkami a kovaním. Spoľahlivo chránia pre vonkajším hlukom, zápachmi a prievanom.

Dvere najvyššej triedy sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, majú najlepšie tepelné a zvukovo-izolačné parametre. Tomu zodpovedá aj ich cena.

Pri výbere svojich vchodových dverí pre svoj dom / byt je vhodné pripomenúť, že šetriť v tomto prípade nie je práve najvhodnejšie. Zámky vchodových dverí, ako ich najdôležitejší prvok, sa odporúča vyberať iba tie najspoľahlivejšie. Zárukou najvyššej pevnosti a kvality zámku je laserové opracovanie  kľúčov. Vyrobiť kópiu kľúča je možné v tomto prípade iba u výrobcu.

Dverový priezorník (tzv. „kukátko“), u lacných modelov dverí, u ktorých sú typické tzv. “mŕtve zóny”, neposkytuje dobrý prehľad o tom, čo sa deje na vonkajšej strane dverí. Naopak, ak je súčasťou dverí  priezorník  slušnej kvality s uhlom výhľadu 170-180o, umožní Vám to vidieť všetko, čo sa deje za vašimi dverami a takto si zaistiť bezpečnosť Vás a Vašej rodiny.

Veľkú pozornosť venujte montáži vchodových dverí. Pamätajte, ich ochranné vlastnosti ovplyvňuje nielen kvalita samotných dverí, ale tiež to, ako kvalifikovane a profesionálne bola vykonaná ich montáž. Je preto vysoko racionálne poveriť montážou dverí odborníkov s dobrými referenciami a rozsiahlymi skúsenosťami.

Login Form