Rozmýšľate ako poriadne zužitkovať malý bazén na záhrade? Toto vám pomôže

V malom bazéne sa nedá poriadne plávať. V pohodlí sa taktiež nevyrovná tomu, čo ponúka vírivka. Oboje sa však môže ľahko splniť pomocou najmodernejšej techniky v podobe protiprúdu a solárnej sprchy.

Protiprúd – 2 v 1

Protiprúd Elegance je vhodný do každého bazéna, ktorý je usadený pevne v zemi, vrátane modelov s oceľovou konštrukciou a fóliou. Vhodné zariadenie sa zvolí práve podľa toho, akú má bazén konštrukciu a akú silu protiprúdu chcete dosiahnuť.

Ide o jednoduché a zároveň cenovo dostupné štýlové zariadenie. Ponúka vám služby 2 v 1 – kondičné plávanie a následný relax v podobe vírivky. Pomocou kondičného plávania sa vám okrem kondície taktiež posilnia svaly na ramenách. Po ňom si môžete dopriať zaslúžený oddych s vodnou masážnou terapiou.

Obsluha je pritom pomerne jednoduchá. Protiprúd sa dá spustiť priamo z bazéna cez pneumatické tlačidlo. Z bazéna sa taktiež reguluje prisávanie vzduchu, ktoré zintenzívni účinok prúdiacej vody.

Solárne sprchy

Solárne sprchy znižujú náklady na prevádzku bazéna, pričom zároveň šetria elektrickú energiu. Tento typ zabezpečuje hygienu ekologicky, vďaka čomu predídete znečisťovaniu vody vo svojom bazéne. Taktiež fungujú veľmi jednoducho. Stačí ak napustíte úžitkovú vodu do zásobníka, ktorý následne absorbuje  energiu slnečného žiarenia prostredníctvom špeciálneho obalu.

Na jej inštaláciu potrebujete vykonať jednu jedinú činnosť – nájsť jej to správne miesto, na ktoré dostatočne dlho svieti slnečný svit. Taktiež sa ju odporúča chrániť pred vetrom, skracuje sa tak čas potrebný na ohriatie vody. Samotný zásobník dokáže udržať naraz až 40 litrov vody. Pre sprchovanie je potrebné mať napojenú sprchu na vodovodnú prípojku.

Solárne sprchy sú obľúbené predovšetkým tam, kde nie je prakticky žiadny iný spôsob, akým by sa teplá úžitková voda dala ohriať. Vynikajú hlavne svojimi minimálnymi výdavkami na prevádzku. Predstavujú vhodné riešenie sezónneho sprchovania pri bazénoch a svoje miesto si nájdu v každej záhrade, či ide o rodinné domy, chaty alebo chalupy.

The Pool

Značky:  

Login Form