Podrobnejšie o strešných oknách FAKRO

Spoločnosť FAKRO sa viac ako 20 rokov zaoberá presklením podkrovných miestností a na trhu ponúka aktuálne výsledky svojho vývoja. Všetky modely  strešných okien zohľadňujú špecifické miestne klimatické podmienky a spĺňajú všetky súčasné požiadavky: majú dlhú životnosť, sú bezpečné, poskytujú dostatok svetla a vzduchu v miestnosti. Široký sortiment rôznych typov a veľkostí určite uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Mimochodom okná  FAKRO sú cenovo dostupné a umožňujú, aby si ich zakúpili zákazníci s rozličnou úrovňou finančných príjmov. V ponuke spoločnosti FAKRO sú okná pre strechy s odlišným otváracím systémom s rôznym zasklením a ventilačnými systémami. Všetky modely sa vyrábajú z borovicového dreva bez uzlov, ošetrené dezinfekciou a pokryté niekoľkými vrstvami laku,  sú vybavené antikondenzačným vetracím systémom a vytvrdeným sklom.

Modely strešných okien

Na výrobu strešných okien FAKRO sa používajú len najkvalitnejšie, ekologicky čisté suroviny, ktoré spolu s najnovšou technológiou a vývojom zaručujú jedinečné vlastnosti okien FAKRO.

Akým sklom môžu byť vybavené okná FAKRO

 • Mrazuvzdorné sklo má praktické použitie v ktoromkoľvek regióne, ale predovšetkým v najchladnejších severných oblastiach.
 • Energeticky úsporné kalené sklo, plnené argónom s časovo neobmedzenou zárukou proti poškodeniu krupobitím.

Výrobca okien nepripúšťa výskyt uzlov na viditeľných miestach okenných profilov. Tejto podmienke vyhovuje len borovicové drevo najvyššej kvality bez uzlov, ošetrené antisepticky a dvakrát  impregnované lakom.

Elegantné rukoväť zaisťuje fixáciu polohy mikroventilácie. Špeciálne zápory a konštrukčné riešenie závesov umožňujú fixovať okná v 6 polohách, vrátane niekoľkých polôh, predurčených na vetranie a jeho fixáciu, keď je otočené o 180°.

Kontrola kvality

Kontrola kvality vo výrobných fabrikách skupiny FAKRO je plne v súlade s európskymi normami a tvorí základný prvok výrobného procesu. V laboratóriách FAKRO sa uskutočňuje viac ako 70 rôznych testov / skúšok. Preverujú sa suroviny, komponenty, polotovary ako aj hotové výrobky.

Laboratórium je vybavené veternou a dažďovou komorou a komorou nízkych teplôt, čím je umožnené testovanie v rôznych klimatických podmienkach a neustále zlepšovať výrobky a eliminovať všetky nedostatky. Špeciálne zariadenia firemnej skúšobne preverujú pevnosť zasklenia a kovania, ktoré musia vydržať minimálne 20 000 cyklov otvorenia a zatvorenia okna.

Skúšky, ktoré vo fabrike FAKRO vykonávajú skúšobné certifikačné inštitúcie dokazujú, že strešné okná FAKRO sú ideálne pre všetky klimatické podmienky vrátane drsného podnebia. Vysokú kvalitu výroby potvrdzujú najprestížnejšie európske certifikáty.

Funkčnosť

Okenné kovanie zabezpečuje komfortné a praktické fungovanie okna:

 • trecie závesy fixujú okenný rám v želanej polohe;
 • rám okna je možné otočiť o 180 ° pri čistení vonkajšieho skla;
 • západka fixuje rám okna v pootvorenej polohe, alebo otočenej o 180°;
 • ventilačný otvor umožňuje vetranie miestnosti pri zatvorenom okne.
 • 6-polohová fixácia rukoväte zaisťuje rôzne úrovne ventilácie;
 • štandardné rozmery okien sú vyberané podľa najčastejšie používanej veľkosti rozpätia medzi krokvami.

Bezpečnosť

Spoločnosť FAKRO predstavila inovatívny program TopSafe s dodatočným zosilnením konštrukcie okna a už aj bez toho je násilné otvorenie okien FAKRO takmer nemožné:

 • zlepšenie upevnenia okenných závesov (systém je patentovo chránený). Dlhšie a silnejšie samorezné skrutky, ktoré sú zavŕtané do drevenej konštrukcie pod uhlom zabraňuje vytrhnutiu závesov a prevalenie okenného krídla dovnútra;
 • vylepšenie zatváracieho prvku. Kovová časť umožnila zosilniť prvok zatvárania okna a zámka sa stala ešte spoľahlivejšou;
 • Doplňujúci oceľový prvok  v spodnej časti krídla poskytuje taktiež väčšiu ochranu proti neoprávnenému otvoreniu.

Montáž okien

Univerzálny systém montáže vyvinutý firmou FAKRO umožňuje inštaláciu podkrovného okna, rovnako ako na krokvy tak aj na debnenie. Montáž na debnenie je jednoduchšia, nakoľko nevyžaduje zmenu krokvy v prípade, ak parametre strešného okna nezodpovedajú vzdialenosti rozmerom vzdialenosti medzi krokvami.

Univerzálny systém montáže umožňuje inštalovať strešné okná Fakro podľa hĺbky uloženia v 3 rôznych alternatívach:

 • bez zapustenia do strechy,
 • okno je zapustené do strechy na 30 mm,
 • okno je zapustené do strechy na 60 mm.

Login Form