Moderný systém zabezpečenia domu proti krádeži má svoje opodstatnenie

Podľa oficiálnych štatistík Polície SR rok čo rok klesá počet vlámaní do domov. Zatiaľ čo v roku 2012 ich bolo takmer 12 000, v roku 2015 sa toto číslo znížilo až na 6 862. Jedným z hlavných dôvodov poklesu množstva vykradnutých objektov je aj inštalácia elektronického ochranného systému. Zabezpečenie domu proti krádeži dokáže totiž zamedziť až 45,3% pokusov o vlámanie, preto je jeho význam naozaj obrovský. Ako vyzerá moderný systém ochrany nehnuteľností pred krádežami?

Všetky procesy riadi ústredňa

Srdcom a mozgom zabezpečenia domu proti krádeži je vždy ústredňa, ku ktorej sú pripojené všetky prvky ochrany. A to najmä domové alarmy, kamerové systémy a rozličné detektory – pohybové, mechanické, teplotné, plynové a iné. Takáto ústredňa neslúži len na zapojenie jednotlivých prvkov do siete, ale aj na vyhodnocovanie situácie a tvorbu evidencie práce jednotlivých zariadení. Dokonca na túto ústredňu dokážete napojiť aj iné technológie ako vykurovanie či zavlažovanie a mať tak dokonalý prehľad o ich práci.

Až 50 bezpečnostných zariadení vrátane domového alarmu a kamerového systému pripojených na jednu spoločnú ústredňu

Samozrejme, existujú aj menej náročné riešenia ústrední, ktoré sú často dodávané spoločne s poplašným zariadením do domu. Jedným z najmodernejších a zároveň pre bežných používateľov veľmi jednoduchým riešením zabezpečenia obydlia je poplašné zariadenie do domu SMANOS X300. To obsahuje nielen samotný alarm do domu, ale aj kameru a môžete ho rozšíriť o rôzne čidlá a senzory. Ústredňa SMANOS X300 dokáže vyhodnocovať informácie až z 50 pripojených zariadení, s ktorými komunikuje prostredníctvom WiFi. Celé riešenie zahŕňajúce alarm, kamerový systém do domu a prípadne aj mnohé bezpečnostné senzory preto funguje bezdrôtovo. Výhodou sú veľmi malé rozmery ústredne, ktorú ľahko umiestnite kdekoľvek v interiéri a minimalistické spracovanie ocenené cenou Red Dot Award.

Celý systém zabezpečenia domu proti krádeži SMANOS neustále striehne a monitoruje bezpečnosť vášho majetku. Ako náhle spozoruje podozrenie, situáciu vyhodnotí a v prípade potreby spustí alarm či zašle poplašnú správu. Okamžite tak budete vedieť, že sa v okolí domu deje niečo podozrivé.

Vhodnými doplnkami pre toto poplašné zariadenie sú senzory pohybu PIR, ktoré dokážu spoľahlivo spozorovať nepovolené pohyby osôb a cez ústrednú jednotku spustiť domový alarm. Zároveň aj magnetické detektory na okná a dvere slúžiace na zabezpečenie týchto rizikových častí domov.

Značky:  

Login Form